Cesta linkovým autobusem z Prahy do Brna se proměnila v drama

22. května 2007 v 18:13 |  Černá kronika
26.04.2007 na 97. kilometru dálnice D1 poblíž Kamenice shořel dopoledne linkový autobus společnosti Student Agency. Všichni cestující z místa včas utekli, zachránit se podařilo také všechna zavazadla. Škoda se podle prvotních odhadů blíží deseti miliónům korun - z autobusu zbylo jen torzo. Na místě zasahovali hasiči ze stanice Humpolec, před nehodou se tvořily kilometry dlouhé kolony.
Totálně shořelý původně žlutý autobus, plechy roztavené, z pneumatik zbyly je dráty. "Na stanici nám bylo oznámeno v 10.18. Našli jsme autobus, který už byl z jedné třetiny v plamenech," zrekapituloval celou situaci hasič Jaroslav Naubauer ze stanice v Humpolci.
Všech 58 cestujících bylo i se zavazadly včas evakuováno. Na náhradní spoj čekali na blízké dálniční benzinové stanici. "Během pár vteřin to bylo v plamenech," přiblížila jedna z pasažérek. Kouř se podle cestujících nejdříve objevil v zadní části autobusu. Obsluha na palubě zareagovala bleskově, autobus ihned zastavil a všichni vystoupili. V troskách ohořelého vozidla nezbylo podle hasičů ani jedno zavazadlo.
Na místě byli kromě hasičů, policistů a lidí ze správy dálnice také vyšetřovatelé. Luboš Beránek zjistil na místě příčinu. "Technickou závadu na palivovém systému vozidla," upřesnil. Hasiči z Humpolce vyjíždějí na dopravní tepnu prakticky denně. V jejich úseku se totiž pravidelně stávají nehody - větší nebo menší. * Článek byl převzatý z Český rozhlas - iŽurnál. *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

*** ZNÁTE TO NA HUMPOLECKU ? ***

ŽIJU TADY 40.5% (1445)
MÁM ZDE CHATU, CHALUPU 10.8% (384)
ANO, ZNÁM TO TAM 16.7% (595)
OBČAS TUDY PROJÍŽDÍM 4.9% (176)
JEDNOU JSEM TAM BYL(A) 7.6% (272)
NIKDY JSEM TAM NEBYL(A) 19.5% (696)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Navštivte mojí fotogalerii

http://www.petrpechac.cz/
  

Přeji krásný den