Městská naučná stezka - Po stopách historie

7. dubna 2007 v 9:00 |  Humpolec a jeho historie
Městská naučná stezka s názvem Po stopách historie prochází historickými částmi města Humpolec a její trasa měří bezmála 5 km.
Výchozí bod trasy je umístěn na největším humpoleckém náměstí (Horní náměstí), kde stojí nejvíce historicky i kulturně cenných budov a je zde také soustředěn turistický informační servis - infotabule s mapou města a základními turistickými informacemi, turistická i cykloturistická mapa okolí města, a turistické a cykloturistické rozcestníky.
Jednotlivé panely stezky jsou umístěny v těsné blízkosti historických budov a informují ve třech jazykových mutacích (ČJ, AJ, NJ) o historii a významu budovy, popř. zajímavosti, která se k tomuto místu váže, text je doplněn obrázkovým detailem zajímavé části interiéru. Pro snazší orientaci je na každém panelu celková mapka stezky s vyznačeným bodem, kde se právě nacházíme.
Celkový počet panelů: 10 ks.
Jednotlivá zastavení:
Stezka byla vybudována v roce 2006, projekt připravila organizace Městské kulturní a informační středisko v Humpolci. Projekt byl podpořen Fondem Vysočiny v rámci programu Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu.Ukaž město Humpolec na mapě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

*** ZNÁTE TO NA HUMPOLECKU ? ***

ŽIJU TADY 40.5% (1445)
MÁM ZDE CHATU, CHALUPU 10.8% (384)
ANO, ZNÁM TO TAM 16.7% (595)
OBČAS TUDY PROJÍŽDÍM 4.9% (176)
JEDNOU JSEM TAM BYL(A) 7.6% (272)
NIKDY JSEM TAM NEBYL(A) 19.5% (696)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Navštivte mojí fotogalerii

http://www.petrpechac.cz/
  

Přeji krásný den